Nasz serwis WWW używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Możesz samodzielnie zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce cookies. Aby ukryć tę wiadomość kliknij tutaj.

Misc comments triangle1
2013-11-25 Tadek

wymeldowanie za stałego pobytu

Moja ex żona wyprowadziła się. Po upływie 3 miesięcy złożyłem wniosek o wymeldowanie z pobytu stałego i tu mam problem - ex obecnie ma meldunek czasowy do 14.08.2014r., czy jest możliwe jej wymeldowanie z pobytu stałego? Zaznaczam ex dobrowolnie się nie wymelduje.

Komentarz ma 2 odpowiedzi | Rozwiń wszystko Zwiń wszystko
  Misc comments triangle2
 1. 2013-12-05 Ania Rozwiń Zwiń

  Cześć:) Ja dokładnie nie pamiętam, ale trzy miesiące to chyba za mało, może nie przebywać pół roku i wtedy bez problemu ją wymeldujesz. Składasz wniosek, oni przychodzą, sprawdzają czy jej nie ma i...

  Cześć:) Ja dokładnie nie pamiętam, ale trzy miesiące to chyba za mało, może nie przebywać pół roku i wtedy bez problemu ją wymeldujesz. Składasz wniosek, oni przychodzą, sprawdzają czy jej nie ma i czy nie ma jej rzeczy. No i oczywiście musisz wskazać trzy osoby potwierdzające, że nie mieszka z tobą. Jeśli ona ma meldunek czasowy, to nie przyznaj się, że go znasz. Pozdrawiam.


 2. 2013-12-05 Maniek Rozwiń Zwiń

  Tadek, w polskim prawie nie ma obowiązku posiadania meldunku stałego. Można przez cały czas meldować się na pobyt czasowy, albo w ogóle nie mieć meldunku. Moim zdaniem fakt, że twoja ex żona...

  Tadek, w polskim prawie nie ma obowiązku posiadania meldunku stałego. Można przez cały czas meldować się na pobyt czasowy, albo w ogóle nie mieć meldunku. Moim zdaniem fakt, że twoja ex żona posiada zameldowanie na pobyt czasowy, świadczy raczej na twoją korzyść, dlatego że jest potwierdzeniem, iż posiada ona aktualnie miejsce pobytu i ma gdzie mieszkać. I że jej nie wyrzuciłeś na siłę.
  A co do wymeldowania. Nie jest tak, jak twierdzi Ania. Właściwie to nie wiem, skąd ona wzięła te informacje. Znam przepisy meldunkowe na wylot i nie ma tu zapisanych żadnych kryteriów, że można kogoś wymeldować po jakimś czasie lub że trzeba mieć świadków.
  Faktycznie jest tak, że jeśli to właściciel wymeldowuje lokatora, który się wyniósł i nie wymeldował, to urząd gminy bada, czy ta osoba rzeczywiście opuściła już lokal na stałe i czy zrobiła to dobrowolnie. Możesz się więc spodziewać wizyty urzędnika, ale musisz być również przygotowany na pytanie, czy masz kontakt z ex żoną. Chodzi o to, że urząd - zgodnie z procedurą - powinien również od niej uzyskać potwierdzenie, że się na stałe wyprowadziła. I tutaj akurat jej zameldowanie na pobyt czasowy działa na twoją niekorzyść, bo - po pierwsze - jeśli powiesz, że nie masz z nią żadnego kontaktu, to urząd będzie mógł dotrzeć do niej po adresie zapisanym w bazie PESEL, a po drugie - jeśli ona będzie chciała zablokować ci wymeldowanie, to powie urzędnikowi, że wyprowadziła się tylko okresowo, właśnie do 14 sierpnia 2014 r. i po tym terminie planuje wrócić do miejsca swojego pobytu stałego. A w takim przypadku możesz dostać decyzję odmową. Tak więc wiele zależy od tego, w jaki sposób rozstaliście się z żoną, jakie macie aktualnie relacje i czy ona będzie chciała ci zrobić świństwo.
  Na pocieszenie: niektóre urzędy faktycznie skracają procedurę, żeby się nie męczyć, i dają sobie spokój z poszukiwaniem kontaktu do osoby wymeldowywanej. Wystarczy im wyłącznie oświadczenie właściciela lokalu, że nie ma żadnego kontaktu z tą osobą i nie jest w stanie powiedzieć, gdzie ona aktualnie przebywa i jaki ma numer telefonu.
  Powodzenia!


 3. Dodaj nową odpowiedź

  Misc comments triangle1